Przejdź do treści

Grupy serii

Istnieje możliwość agregowania serii urządzenia w grupy (zwane grupą serii), które można następnie przeglądać razem w widoku wykresu lub tabeli.

Kiedy utworzysz urządzenie, będzie ono miało również własną dedykowaną grupę serii, do której następnie dodajesz serie (wybierz je jako aktywne). Jest używana w widokach wykresów i tabel do wyświetlania tylko wybranych serii.

Oprócz tych specjalnych grup serii można tworzyć niestandardowe, które mogą zawierać serie z wielu urządzeń. Najlepiej są one używane do grupowania wybranych serii w celu łatwiejszego przeglądania na wykresie i tabeli lub grupowania określonych serii z wielu urządzeń w celu porównania. Zwróć uwagę, że niestandardowe grupy serii nie są powiązane z urządzeniami, więc można je swobodnie usuwać bez wpływu na urządzenia.

Nazwy serii

W przypadku niestandardowych grup serii może być konieczna zmiana nazw serii po utworzeniu nowej grupy z seriami, które mają te same nazwy. Dla widoku wykresu konieczne jest, aby każda seria miała odrębną nazwę, w przeciwnym razie dane nie będą wyświetlane poprawnie.

Opis strony

Strona Grup serii jest dość prosta i bardzo podobna do strony Urządzenia. Jest tu lista grup serii, formularz do dodawania nowych, grupa linków do edycji stron, podobnie jak na stronie Urządzenia.

Kilka różnic między stronami Grup serii i Urządzeń znajduje się poniżej (w tym strony edycji):

  • Na liście nie ma typu urządzenia ani prefiksu.
  • Nie ma linków do stron Szybka Konfiguracja i Zarządzanie bazami danych w sekcji Edycji.
  • Nie ma potrzeby wybierania aktywnych serii w grupie - po dodaniu są aktywne, ale nie można ich zmienić.

Strona grup serii


Ostatnia aktualizacja: 2020-09-22
Powrót do góry