Przejdź do treści

Zdalne sterowanie

Funkcja zdalnego sterowania umożliwia sterowanie innym Lan Kontrolerem za pomocą protokołu UDP. Oznacza to, że gdy wybrane parametry jednego LK zostaną zmienione, to wtedy wybrane parametry drugiego zdalnego LK zostaną odpowiednio zmienione. Na przykład zmiany stanu INPD na jednym LK mogą skutkować zmianami stanu wyjść OUT na innym LK.

Najwięcej zastosowań daje to w sieci lokalnej jednego obiektu, gdzie sensory podłączone do jednego z kontrolerów, mogą także dawać informację logiczną na innym urządzeniu.

Elementy strony

Remote Control

  1. Włączenie funkcji wysyłania i odbierania poleceń.
  2. Ustawienia połączenia.
    • HOST/IP - adres Lan Kontrolera, który będzie sterowany (na który będą wysyłane komendy). Dla LK, które odbiera tylko komendy parametr ten nie ma znaczenia, ale pole nie może być puste, dlatego należy wpisać dowolny adres.
    • Port - na którym będzie prowadzona komunikacja, domyślnie 30000, to samo należy wybrać na obu urządzeniach.
    • Hasło - należy ustawić to samo na obu urządzeniach.
  3. Konfiguracja wejść i wyjść.

    Wejścia to parametry na lokalnym LK, których zmiana spowoduje wysterowanie parametrów na zdalnym LK.

    Wyjścia to parametry na zdalnym LK, które będą kontrolowane.

    Wejścia mogą być zanegowane, co powoduje, że wyjścia będą wysterowane odwrotnie do stanu wejść. Bez negacji wyjście jest ustawiane dokładnie na stan powiązanego wejścia, np. wejście INPD1 zmieni się na 1, wtedy wyjście OUT1 zostanie ustawione na 1. Przy włączonej negacji zostanie ustawione na 0.

Warto zauważyć, że kontrolowany LK może jednocześnie wysyłać polecenia do innego LK lub z powrotem do LK, który go kontroluje (uważaj, aby nie zapętlić zmian).